Chatka z piernika
Zostań najprzebieglejszą z wiedźm- 2 - 4 osoby
- od 10 lat
- 30 - 45 minut
- wydanie polskie
- Autor:
- Phil Walker-Harding
- Ilustracje:
- Andy Elkerton, Klemens Franz
- Wydawca:
- Rebel
Opis
Dawno, dawno temu była sobie wiedźma, która mieszkała samiusieńka w domku w głębi lasu. Najbardziej na świecie lubiła piec przepyszne pierniki – z nich zresztą zbudowała swoją chatkę. Niestety jej wyśmienite wypieki miały wielu niechcianych amatorów. Domostwo bez końca nawiedzały kolejne wredne postacie z baśni i odgryzały po kawałku ścian, okien, a nawet drzwi! Wiedźma szybko obmyśliła sposób, by pozbyć się ich raz na zawsze…
Podczas zabawy będziecie się wcielać w wiedźmy budujące chatki z piernika i kuszące baśniowych bohaterów kolorowymi ciastkami. Punkty zdobywa się za postaci, które skuszą się na nasze pierniki oraz za ukończone kondygnacje domu.
Na czym to polega?
- Każdy z graczy otrzymuje własną płytkę z 9 polami, na których będzie budował swoją chatkę. Naszym celem jest jak najefektywniejsze jej rozbudowanie, ale też przyciągnięcie jak największej liczby magicznych stworzeń.
- Rozbudowa chatki odbywa się poprzez dokładanie kolejnych warstw kolorowych kafelków. Ważne jest, jakie symbole w ten sposób przykrywamy – każdy z nich odpowiada za inny efekt.
- W ten sposób możemy dobierać pierniczki, pozyskiwać schody (które służą jako uzupełnienie kondygnacji chatki) oraz przywoływać do siebie magiczne postaci.
- Gdy już skończymy fazę budowy, możemy przekupić którąś z postaci zgromadzonych u naszego płotu i schwytać ją do klatki.
- Pod koniec gry będziemy zdobywali punkty za schwytanych bohaterów, ukończone poziomy budowy oraz pierniczki, które pozostały w naszych zasobach. Wiedźma z najwyższą liczbą punktów zyska tytuł najprzebieglejszej!
Dlaczego pokochasz tę grę?
- Mimo bajkowej otoczki, Chatka z piernika oferuje nam naprawdę solidne pole do kombinowania. To gra prostych zasad i wielu możliwości, które będziemy odkrywali wraz z kolejnymi partiami. Dzięki zmiennym układom na planszy w tej grze nie ma dwóch identycznych rozgrywek!
- Do gry możemy zaprosić również najmłodszych – Chatka z piernika sprzyja bowiem nauce planowania i łączenia różnych zdolności.
Rozgrywka
Podstawowe informacje
- Zawartość pudełka:
- 4 plansze graczy
- 60 podwójnych płytek
- 28 płytek z gwiazdką
- 22 płytki schodów
- 72 żetony pierniczków
- 40 kart postaci
- 20 kart bonusowych
- notes
- instrukcja
- omówienie kart bonusowych
- Instrukcja i inne pliki:
- Waga:
- 1,33 kg
- Podmiot gospodarczy:
- Rebel Sp. z o.o., ul. Budowlanych 64c, 80-298, Gdańsk, Poland, wydawnictwo@rebel.pl
- Kod producenta:
- 601A18
- Kod EAN / UPC:
- 3558380059271
- Kraj pochodzenia:
- Niemcy
- Pasujące koszulki:
Powiązane artykuły
Dodatki i akcesoria
Recenzje
Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Chatka z piernika
Najbardziej przydatne recenzje
Jak dla mnie ideał :)
Bardzo mnie dziwi, dlaczego tak cicho jest o tej grze - mało się mówi na forach, mało recenzji, a gra jest świetna! Proste i bardzo logiczne zasady, włącznie z wariantem podstawowym do grania z dziećmi, szybki czas rozgrywki, w zasadzie zerowy downtime, całkiem sporo móżdżenia i rewelacyjny temat. Do tego piękne wykonanie (grafika, a przy tym bardzo grube kafle). Gorąco polecam jako grę rodzinną lub filler dla geeków!
Jak dla mnie ideał :)
Gra dla lubiących nieco abstrakcyjne tytuły, w których budujemy coś na własnej planszy - tak jak Patchwork, czy Azul. Dodatkowy plus to bajkowy klimat. Interakcja między graczami jest niewielka, co nie każdemu może przypaść do gustu.
Jak dla mnie ideał :)
W pierwszym kontakcie, gra wydaje się infantylna. Jednak jest to błędne wrażenie. Żeby zwyciężyć trzeba się trochę nakombinować, chociaż duży element losowości też jest. Elementy gry, wykonane bardzo solidnie. Pozycja nie jest bardzo wymagająca, nadaje się na krótkie rozgrywki.
Wszystkie recenzje
Recenzje na innych portalach
- Recenzja na blogu Gry w Bibliotece
- Recenzja na blogu GryfGra
- Audiorecenzja na blogu Pełną Parą na platformie ZnadPlanszy.pl
- Recenzja w serwisie Polter
- Recenzja na blogu Blog na wolny czas
- Recenzja na blogu Dżin z tomikiem
- Tłumaczenie zasad w serwisie YouTube na kanale Gradanie
- Audiorecenzja w serwisie YouTube na kanale Gradanie
- Recenzja w Rebel Times 136
- Recenzja w serwisie Games Fanatic
- Recenzja na blogu Gram na planszy
- Recenzja na blogu Zagramy
- Recenzja w serwisie PlayNow
Pytania i odpowiedzi
Robisz zakupy pierwszy raz?